Sprawiedliwość po 24 latach

  Sprawiedliwość po 24 latach

  (saki)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Za obelgi, wymuszanie zeznań i groźby odpowie były, toruński funkcjonariusz milicji obywatelskiej.

  Gdański Instytut Pamięci Narodowej właśnie postawił Januszowi H. zarzuty prokuratorskie. Były milicjant Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej stanie przed sądem za wydarzenia z 1982 roku.


  Z postanowienia o przestawieniu zarzutów wynika, że Janusz H. represjonował dwóch działaczy NSZZ "Solidarność" w zakładach włókien chemicznych "Chemitex-Elana". 29 i 30 kwietnia miał się nad nimi znęcać psychicznie. Groził pobiciem, zabraniem majątku, aresztowaniem. Groźby dotyczyły również rodzin działaczy "Solidarności", który kontynuowali działalność zawieszonego związku. Janusz H. jak zeznali pokrzywdzeni znieważał ich też obelżywymi słowami i próbował wymusić informacje dotyczące działalności opozycyjnej.


  Podejrzany do niczego się nie przyznaje i zaprzecza postawionym zarzutom. Po sformułowaniu aktu oskarżenia były milicjant stanie przed toruńskim Sądem Rejonowym.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem