Pegaz wcale nie jest szybki

  Pegaz wcale nie jest szybki

  Beata Korzeniewska

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Ci, którzy potrzebują pieniędzy na elektryczny wózek inwalidzki, wyposażenie samochodu lub specjalistyczny komputer, powinni już pisać wnioski. Na ich realizację, niestety, będą musieli poczekać. I to długo
       Jest o co walczyć, bo PFRON w naszym województwie chce podzielić między niepełnosprawnych 6 mln zł. Szybko zgłaszać powinni się ci, którzy chcą mieć lepszy kontakt ze światem. Dobry sprzęt komputerowy na pewno im to ułatwi.
       Składamy papiery i czekamy
       
  Wnioski w programie "Komputer dla Homera"można składać do 25 kwietnia. Niepełnosprawni, którzy potrzebują inne rzeczy, muszą poczekać do 15 marca i złożyć papiery w programie Pegaz. Czas mają aż do połowy maja.
       Kasia z Torunia złożyła wniosek jako jedna z pierwszych.
       - Mam pierwszą grupę inwalidzką i poważne problemy ze wzrokiem - opowiada studentka. - Komputer bardzo by się mi przydał, szczególnie do czytania.
       
  Ale dziewczyna bardzo się zdziwiła, bo w PFRON ten pierwszy wcale nie jest lepszy. Na pieniądze będzie musiała poczekać co najmniej do września.
       Łzy Kasi
       
  - Załamałam się - mówi ze łzami w oczach - Sprzęt potrzebny jest mi do nauki. Naprawdę nie wiem, co teraz zrobię
       
  Niestety, realizacji wniosków przyspieszyć nie można.
       - Musimy i tak poczekać aż złożone zostaną wszystkie - mówi Aleksandra Gierej, kierownik działu realizacji pomocy publicznej. - Trzeba je sprawdzić, uzupełnić, a potem przesłać do Warszawy, gdzie każdy wniosek zostanie precyzyjnie zaopiniowany. To wszystko zajmuje trochę czasu, ale staramy, by na początku września pieniążki już były. Może uda się to zrobić troszkę wcześniej.
       
  Wszyscy dostali
       
  Pocieszające w tej całej sprawie może być to, że w ub.r. PFRON pomógł wszystkim wnioskodawcom.
       Jak wynika z danych Funduszu pozytywnie zaopiniowano wszystkie wnioski. W sumie było ich prawie 900. Ich wartość opiewała na łączną kwotę ok 4.600 tys. zł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem