Chodzą po Toruniu i rozdają Biblię

  Chodzą po Toruniu i rozdają Biblię

  Karina Obara

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Piotr Sobiech i Waldemar Izydorek rozpowszechniają Pismo Święte

  Piotr Sobiech i Waldemar Izydorek rozpowszechniają Pismo Święte ©Lech Kamiński

  Przychodzą do szkół, więzień, szpitali i hoteli. Bezpłatnie wręczają Biblię wydaną w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Niektóre szkoły otwierają przed nimi drzwi, wiele jednak je zamyka.
  Piotr Sobiech i Waldemar Izydorek rozpowszechniają Pismo Święte

  Piotr Sobiech i Waldemar Izydorek rozpowszechniają Pismo Święte ©Lech Kamiński

       Gedeonici to organizacja chrześcijańska zrzeszająca osoby świeckie w ponad 140 krajach. Ich celem jest przybliżenie Ewangelii Jezusa Chrystusa wszystkim ludziom. Zachęcają do bardziej gorliwego życia chrześcijańskiego i owocnego służenia w swoich Kościołach. W Toruniu również działają zrzeszając we wspólnym działaniu przedstawicieli pięciu Kościołów.
       Z misją, bez namawiania
       
  - Nie namawiamy do przystąpienia do żadnego z Kościołów - przekonuje Piotr Sobiech, z organizacji gedeonitów.
  - Chcemy tylko, aby ludzie samodzielnie czytali słowo Boże. Wydawanie Biblii, którą dostarczamy za darmo do szkół, hoteli, szpitali i więzień, pokrywane jest z naszych składek, członków organizacji na całym świecie.
       
  Gedeonici są stowarzyszeniem ludzi, którzy uprawiają wolne zawody i znajdują jeszcze czas na działalność misyjną. W Toruniu przychodzą do szkół i innych instytucji, aby wręczać zainteresowanym Nowy Testament. Nieliczne szkoły otwierają się na ten pomysł, jeszcze gorzej jest w szpitalach, gdzie drzwi przed gedeonitami są zamykane. Dyrektorzy szkół obawiają się reakcji rodziców i katechetów, bo Biblia ta jest przekładem protestanckim.
       Akceptowany przez katolików
       
  - Odbiór naszej działalności w Toruniu nie zawsze spotyka się z życzliwością, a wynika to z tego, że ludzie utożsamiają nas ze Świadkami Jehowy, tymczasem to nieprawda, bo nie reprezentujemy żadnego Kościoła - mówi gedeonita Waldemar Izydorek. - Przekład Nowego Testamentu, który bezpłatnie wręczamy nie jest przekładem katolickim, który używa się do celów liturgicznych, ale jest akceptowany przez katolików.
       
  Przekład ten to tzw. Biblia Warszawska (1975 r). Spotkała się ona z pozytywnymi recenzjami ze strony katolickiej. Wręczanie Biblii bezpłatnie uczniom, nauczycielom, chorym i więźniom to pomysł, który nie zagraża niczyim interesom - przekonują gedeonici. Dzięki nim Biblia jest w niemal każdym pokoju hotelowym, a ludzie, których nie stać na zakup Biblii mogą o nią poprosić i dostać bezpłatnie.
       Dorota Szulc, dyrektorka SP 1 w Toruniu nie obawiała się skorzystać z bezpłatnych egzemplarzy dla swych uczniów. Przyjęła ich blisko 300.
       - Ludzie nie znają Pisma Świętego, dlatego zdecydowałam się przyjąć egzemplarze Biblii od gedeonitów - mówi dyrektor Szulc. - Kto zechce, ten przeczyta, bo egzemplarze Biblii znajdują się w naszej bibliotece szkolnej. Nikogo na siłę nie namawiamy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem