Od uniwerków po prywatne

  Od uniwerków po prywatne

  Kamila Mróz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wszystkich, którzy myślą o studiowaniu zachęcamy do udziału w XIII Targach Ofert Edukacji Akademickiej "Promocja Edukacyjna 2006" organizowanych przez UMK.
       Targi odbędą się 7 i 8 marca w miasteczku akademickim na Bielanach. Impreza organizowana jest cyklicznie od - jak wynika z nazwy - trzynastu lat. Można na niej zapoznać z pełną ofertą dydaktyczną toruńskiego uniwersytetu oraz zasadami rekrutacji na poszczególne kierunki studiów. Swoje stoiska w różnych budynkach na terenie miasteczka akademickiego postawią też wszystkie toruńskie wydziały UMK. To bardzo wygodne rozwiązanie dla zwiedzających, ponieważ instytuty UMK rozsiane są po całym mieście.
       Tradycyjnie Targi połączone są również z "drzwiami otwartymi" na niektórych wydziałach UMK. Kandydaci na studia będą mogli m.in. wziąć udział w wycieczce do Centrum Astronomii w Piwnicach, zwiedzić pracownie artystyczne, czy obejrzeć pokazy Koła Naukowego Chemików. Niemal wszędzie o rekrutacji opowiedzą prodziekani ds. studenckich, a do wybrania określonego kierunku zachęcą jego studenci.
       Na targach zaprezentuje się także kilkanaście innych szkół wyższych, a wśród nich: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z Olsztyna, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, z Poznania i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, Akademia Morska z Gdyni, Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej z Warszawy. Pierwszy raz na toruńskie targi edukacyjne przyjedzie uczelnia artystyczna - Akademia Sztuk Pięknych z Łodzi, a po raz drugi swoją ofertę przedstawią również uczelnie zagraniczne - w tym roku brytyjskie: University of Wolverhampton, University of Hull oraz Wiltshire College.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem