Kraty zamiast Krety

  Kraty zamiast Krety

  Kamil Sakałus

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nieprawomocnym wyrokiem zakończyły się wczoraj dwa skoki na firmę sprzedającą lekarstwa.
       Do pierwszego z dwóch napadów doszło dwa lata temu w marcu. Z budynku przy ul. Mickiewicza wyszedł przedstawiciel firmy farmaceutycznej. W kopercie niósł 50 tysięcy złotych w gotówce. Zanim doszedł do samochodu, podbiegł do niego bandyta, obezwładnił go i wyrwał mu pakunek.
       Przełom po roku
       
  Policja bardzo szybko dostała informację o napadzie i natychmiast zarządziła obławę.
  Zablokowano pobliskie ulice, w okolicy zaroiło się od niebieskim mundurów. Obława nie przyniosła efektów. Złodziej wyparował. Śledztwo utknęło w martwym punkcie. Zwrot nastąpił dopiero rok później.
       W maju 2005 r. w identyczny sposób pieniądze straciła ta sama firma. Tym razem do napadu doszło na Wrzosach. 30 tysięcy złotych stracił mężczyzna, który szedł z nimi do samochodu. Tym razem policja się popisała.
       Kilka godzin po tym skoku czterej mężczyźni siedzieli już w areszcie. Udało im się przypisać również wcześniejszy napad.
       Mózgiem całego przedsięwzięcia okazał się 27-letni Remigiusz W. Jego matka prowadziła firmę, która na zlecenie jednej z hurtowni farmaceutycznych rozwoziła leki. Nie dostała jednak zapłaty. Jej syn wymyślił więc, że odzyska dług, ale napadając na... konkurencyjną firmę.
       Z biletem w kieszeni
       
  Jego kolegę Tomasza D. aresztowano w domu, gdy właśnie pakował walizki. W kieszeni miał już wykupiony bilet lotniczy. Wybierał się na Kretę. Policjanci zatrzymali go prawie w ostatniej chwili.
       D. i jego trzech kompanów przyznało się winy. Ich proces zakończył się w ubiegłym tygodniu, a wczoraj sąd ogłosił wyrok. Napady na firmę farmaceutyczną skończyły się od kar w zawieszeniu do czterech lat bezwzględnej odsiadki. Orzeczenie jest nieprawomocne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem