Gorzelnia czeka

  Marcin Seroczyński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Umowa sprzedaży gorzelni miała być podpisana w tym tygodniu, lecz została przesunięta na przyszły tydzień.
       Nabyciem gorzelni, która o ponad roku stoi nieczynna, jak już pisaliśmy wcześniej jest poważnie zainteresowana firma z Unii Europejskiej "Scan Oil" posiadająca kapitał szwedzki. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się jednak w Rotterdamie w Holandii.
       Przesunięcie podpisania aktu notarialnego zostało spowodowane czasem oczekiwania na zarejestrowanie się spółki w Polsce.
       - Zwłoka w podpisaniu umowy jest spowodowana względami formalnymi, ma związek z zarejestrowaniem się Scan Oil w Polsce. Do podpisania aktu sprzedaży dojdzie prawdopodobnie w środę lub czwartek. Myślę, że nie będzie żadnych niespodzianek, wszystko jest na dobrej drodze. Nie ma żadnych zastrzeżeń z sądu ani od syndyka - informuje Roman Mierzwa członek rady wierzycieli.
       W następnej fazie będzie opracowany program uruchomienia zakładu, a także zabezpieczenie fabryki we wszystkie media.
       Na uruchomienie zakładu czekają też byli pracownicy gorzelni, którzy choć stracili pracę nie pozwolili na rozkradzenie wyposażenia fabryki. Mimo że nikt im za to nie płacił pilnowali tygodniami zakładu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem