Po służbie też w pracy

  Po służbie też w pracy

  Kamil Sakałus

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Pecha miał bandyta, który napadł na przechodnia, ale nie przewidział, że w pobliżu pojawi się policjant.
       Do rozboju doszło około godz. 16.00 na toruńskim Rubinkowie. Przy ul. Rydygiera na przechodnia napadł 48-letni mężczyzna. Przewrócił człowieka na ziemię, zaczął go okładać i jednocześnie przeszukiwać kieszenie. Napadniętemu oberwałoby się mocniej, gdyby nie przypadek.
       Ulicą, swoim prywatnym samochodem jechał policjant. Był już po służbie. Widząc co się dzieje, zatrzymał auto i ruszył w stronę napastnika. Ten, gdy zobaczył biegnącego mężczyznę rzucił się ucieczki.
       Dobiegł do pobliskiego bloku w którym usiłował się ukryć. Tym razem miał pecha po raz drugi. Drzwi do klatki wejściowej były zamknięte i nie oparły się szarpaniu. Szczęścia spróbował przy kolejnych drzwiach. I znowu to samo. Udało się dopiero przy innym wejściu. Wszedł do środka. Liczył, że policjant zrezygnuje z pościgu i pomyśli, że schował się w którymś z wielu mieszkań. Nic z tego.
       
  Funkcjonariusz wyciągnął telefon komórkowy i zadzwonił do kolegów po fachu. W tym czasie złodziej wybiegł z bloku.ł w kierunku sklepów. Liczył, że tutaj zgubi "ogon". Policjant okazał się szybszy i sprawniejszy. Zatrzymał go i spokojnie poczekał na, już wcześniej wezwany, radiowóz z pobliskiego komisariatu Rubinkowo.
       Amator cudzego mienia miał przy sobie zrabowany telefon komórkowy i dokumenty. Okazało się jednak, że brakuje jeszcze saszetki i paru drobiazgów, które stracił pokrzywdzony. Policjanci powędrowali więc do klatki schodowej, gdzie najpierw schował się złodziej. Wszystkie skradzione rzeczy wróciły do właściciela.
       48-latek trafił wprost za kratki. Za ten rozbój sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące. W areszcie tymczasowym poczeka na proces. Zanim odsiedzi nowy wyrok, najpierw jednak będzie musiał odbyć jeszcze wcześniejszą karę.
       Po sprawdzeniu okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary 19 miesięcy więzienia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem