Stanisław Duszyński

  Stanisław Duszyński

  (nap) Fot. archiwum

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zmarł Stanisław Duszyński, twórca toruńskiej Fundacji Ducha na Rzecz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Za miesiąc skończyłby 72 lata.
  Stanisław Duszyński
       Stanisław Duszyński zrewolucjonizował podejście do rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Pod jego kierownictwem podopieczni fundacji, osoby na co dzień poruszające się na wózkach inwalidzkich, biorą udział w spływach kajakowych, wspinają się po górach. Stanisław Duszyński zorganizował także w Toruniu zajęcia z hipoterapii. Pod opieką stworzonej przez niego fundacji jest prawie 800 osób. Połowa z nich to dzieci.
       Uważany był za ojca polskiej "rehabilitacji naturalnej". Jak wspominają jego współpracownicy z Fundacji Ducha uważał, że "przeżywanie doznań estetycznych, wzruszeń prowadzi do dowartościowania osobowościowych człowieka niepełnosprawnego i jest drogą do wyzbywania się kompleksów wynikających z inwalidztwa"
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem