Święta z Toruniem

  Święta z Toruniem

  (km)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  "Świąteczny, piernikowy świat" to dwugodzinna audycja z Torunia, którą będzie można obejrzeć 25 grudnia w ogólnopolskiej Trójce.
       Program jest wspólnym przedsięwzięciem bydgoskiego oddziału telewizji publicznej, Urzędu Miasta i Fabryki Cukierniczej Kopernik. - W tym roku Święta będą pachniały toruńskimi piernikami - zapowiada dyrektor bydgoskiej telewizji Maciej Grześkowiak.
       Marcin Czyżniewski, rzecznik prezydenta opowiada, że na Rynku Staromiejskim stanie piernikowe miasteczko zaprojektowane przez Andrzeja Pietrzaka z teatru Baj Pomorski. Będą rozmowy na żywo, felietony filmowe, wideoklipy z kolędami toruńskich artystów oraz konkursy dla widzów.
       Program w TVP3 podzielony będzie na trzy 40-minutowe części. Pierwsza, o 12.45, poświęcona zostanie historii pierników i związanych z nimi legend oraz przepisom na ciasto - rąbka tajemnicy uchyli fabryka "Kopernik".
       O 13.45 będzie można zobaczyć i wysłuchać opowieści o słynnych miłośnikach toruńskich pierników, a w trzecim o 20.45 będzie mowa o toruńskiej astronomii i o znanych artystach pochodzących z Torunia. O swoich świętach opowie m.in. Małgorzata Kożuchowska.
       Program poprowadzą Katarzyna Marcysiak, Rafał Rykowski i Jacek Bryndal, czyli Atrakcyjny Kazimierz.
       Relacje ze "Świątecznego, piernikowergo świata" mają się także znaleźć w programach informacyjnych.
       Urząd Miasta wyda na realizację audycji 29 tysięcy zł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem