Prezes na urlopie

  Prezes na urlopie

  Waldemar Pankowski Fot. Lech Kamiński

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Zapytaliśmy Jana Trawińskiego, prezesa gminnej spółki Wodociągi Toruńskie czy prawdą jest, że stracił prawo jazdy za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu? Odpisał, że to co robi na urlopie to jego prywatna sprawa.
       Według naszych informacji 25 czerwca br. w Gdyni, wracającego samochodem z zagranicznej podróży prezesa Trawińskiego, zatrzymał patrol policji. Badanie alkomatem wykazało, że był pod wpływem alkoholu.
       Sprawa znalazła swój finał na wokandzie sądowej. 8 lipca br. Sąd Rejonowy w Gdyni Wydział XI Grodzki zadecydował o zabraniu prezesowi Trawińskimu prawa jazdy.
       By zachować "szczególną staranność", do której zobowiązuje nas prawo prasowe w ubiegły piątek zadaliśmy szefowi Wodociągów pytania na piśmie. Pytaliśmy m.in. czy prawdą jest, że stracił prawo jazdy za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz czy poinformował o swoich perypetiach prezydenta Michała Zaleskiego?
       Prezes Trawiński zwlekał z odpowiedzią do wczorajszego popołudnia. W końcu przesłał nam emaila. "Oświadczam, że 23, 24 i 25 czerwca 2005 roku przebywałem na urlopie (...) Pobyt na urlopie jest moją sprawą osobistą, która według mnie nie powinna być wykorzystywana w pracy dziennikarskiej. W związku z powyższym nie mam obowiązku czegokolwiek potwierdzać" - napisał Trawiński.
       n
       My jednak jesteśmy innego zdania. Torunianie, w imieniu których prezes Trawiński zarządza olbrzymim majątkiem Wodociągów mają prawo wiedzieć czy szef komunalnej spółki przestrzega prawa. Tak samo jak i prezydent Michał Zaleski.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem