Czekają na instrukcję

  Czekają na instrukcję

  (kar)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Toruńskich uczniów już za dwa tygodnie czeka spory stres.
       Próbne matury, bo o nich mowa, rozpoczną się 15 grudnia. Tegoroczni abiturienci napiszą testy z języka polskiego, obcego i jednego z przedmiotów do wyboru.
       - Nie boję się aż tak bardzo jak straszą nas nauczyciele - mówi Filip Byczkowski z X LO, który bez względu na wynik matury ma wolny wstęp na najlepsze polskie uczelnie. Zdobywca laurów na olimpiadzie z wiedzy o społeczeństwie przekonuje, że wiedzę tylko powtarza, gdyż uczyć się trzeba systematycznie.
       Młodzież spokojna
       
  W szkołach jednak trwają gorączkowe przygotowania i powtórki.
       - Czekamy też na wytyczne z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej - informuje Elżbieta Skórcz, zastępca dyrektora w V LO. Tu maturę zdaje w tym roku dwieście osób.
       - Młodzież jest chyba spokojniejsza od nauczycieli, ale wszystko okaże się wtedy, kiedy sprawdzimy grudniowe prace. Wyniki próbnych testów powinny być już w styczniu. Zaraz potem jednak odbędzie się sesja zimowa właściwych matur - mówi wicedyrektor.
       
  W I LO do egzaminu dojrzałości przystąpi 220 uczniów. Oprócz matur w "jedynce" odbędą się także poprawkowe egzaminy z wiedzy o społeczeństwie, biologii i języka polskiego.
       We wtorek spotkanie
       
  - Aby nie dezorganizować pracy szkoły kupiliśmy dla uczniów sześćdziesiąt jednoosobowych stolików. Testy napiszą w auli - mówi Elżbieta Glura, dyrektor szkoły. - Nie będzie już pożyczania ławek z innych klas. Teraz czekamy tylko na wtorkowe spotkanie z przedstawicielami OKE. Wiemy na razie tyle, że wszystko powinno przebiegać bez kłopotów.
       
  OKE ma też przysłać specjalne arkusze dla tegorocznych maturzystów, aby napisali próbne egzaminy bez zwiększania kosztów w szkołach. Tego szczęścia nie mają gimnazjaliści. Na ich próbne egzaminy OKE nie wyłoży ani grosza. Dlaczego? Bo próbne egzaminy dla gimnazjalistów nie są obowiązkowe, a OKE tłumaczy się wysokimi kosztami. Dyrektorzy szkół zapewniają jednak, że próbne testy dla gimnazjalistów odbędą się we wszystkich gimnazjach, a koszty pokryte zostaną z budżetów szkolnych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem