Z drugiej strony

  (szym) Fot. Lech Kamiński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Z drugiej strony
  Blisko dziewięćdziesiąt sklepów i butików, dwa hipermarkety, kręgielnia, bary i restauracje - od dzisiaj to wszystko czeka na klientów. A ktoś to musiał przygotować...
  Z drugiej strony
       Już nawet nie pamiętam kiedy zaczęliśmy przygotowania do Wielkiego Otwarcia. Tydzień temu? Dni pozlewały się w ciąg. Kiedy zamknę oczy widzę tylko półki, buty, kurtki, metkownice... Ale to już finisz. Dzisiaj otwarcie, potem pojawi się grafik i będzie można zacząć normalną pracę.
       Zaczęło się od wielkiego TIR-a z towarem. Trzeba było go szybko rozładować, więc o chwili odpoczynku między jednym a drugim "kursem" z kartonami można było zapomnieć.
  Potem towar trzeba było posprawdzać, przemetkować, poukładać, jeszcze raz posprawdzać... Niby proste, ale jeśli jednocześnie w zasadzie montowany jest sklep - robione podłogi, montowane półki, przygotowane instalacje, to robi się niezła karuzela. Do tego hałas ekip budowlanych kończących prace w hollu, muzyka - każdy puszcza swą ulubioną... Mały obłęd.
       Najgorsza była końcówka - jak w starym wojskowym kawale praca od dziewiątej rano do "końca placu". W sobotę było jeszcze nieźle - koniec był po 22.00, w niedzielę już mniej wesoło - szef stwierdził, że "dzisiaj już starczy" krótko po północy, w poniedziałek trzeba było zrobić wszystko - więc z pracy wychodziliśmy po trzeciej w nocy. A może to była już czwarta? Nawet nie chciało mi się patrzeć na zegarek. Ważne że we wtorek do pracy można było się wyspać - zbiórka o 10.00 i że od środy zacznie się już w miarę normalny rytm. No i ręce, nogi i plecy przestaną "łupać"...
       
  Pracownika jednego z "copernicusowych" sklepów wysłuchał
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem