Remont bulwaru

  (szym)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Remont bulwaru

  ©Lech Kamiński

  Trwa pierwszy od jego powstania remont Bulwaru Filadelfijskiego. Renowacja betonowych tarasów kosztować będzie 700 tysięcy złotych.
  Remont bulwaru

  ©Lech Kamiński

       Bulwar Filadelfijski powstał w 1973 roku, jako jedna z pamiątek 500 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Wiślane nabrzeże, gdzie jeszcze do lat 70. była bocznica kolejowa, magazyny i mały żuraw przeładunkowy - czyli urządzenia czysto portowe - przebudowano w betonowe bulwary. Podbudową do betonowych konstrukcji były tony piasku z wykopów pod rozbudowaną właśnie wtedy Elanę. Tory zniknęły, zamiast tego pojawiła się przelotowa ulica nad Wisłą.
       Teraz po raz pierwszy - nie licząc drobnych napraw - Bulwar Filadelfijski, nazwany tak dla upamiętnienia podpisanej w 1976 roku współpracy z tym amerykańskim miastem, przechodzi gruntowny remont. Przy sprzyjającej pogodzie prace na odcinku od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej potrwają do końca roku. Tegoroczny etap prac obejmuje 360 metrów nabrzeża. Robotnicy oczyszczają i przekładają na nowo trzy tysiące betonowych elementów, wypełniają też pęknięcia i ubytki. Na koniec betonowe powierzchnie zostaną zaimpregnowane. Remont obejmie również sześć pasm schodów.
       Remont nabrzeża kosztować będzie w tym roku 700 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska. Wykonawcą inwestycji jest bydgoska firma Hydro-Eko.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem