Ja, przewodnicząca

  Ja, przewodnicząca

  Waldemar Pankowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jakie problemy toruńskich szkół najbardziej zbulwersowały w tym roku Barbarę Królikowską-Ziemkiewicz, szefową komisji oświaty. Fakt, że podczas otwarcia SP 3 nie przewidziano jej przemówienia.
  - Powstanie SP 3 to moja zasługa - twierdzi Barbara Królikowska-Ziemkiewicz.

  - Powstanie SP 3 to moja zasługa - twierdzi Barbara Królikowska-Ziemkiewicz. ©Lech Kamiński

       - Odebrałam to jako osobisty policzek - oznajmiła w specjalnym wystąpieniu na ostatniej sesji rajczyni. - Powstanie tej szkoły to moja zasługa - wyznała skromnie.
       Rzeczywiście 1 września , podczas otwarcia "trójki", które zostało połączone z inauguracją roku szkolnego w mieście radna nie przemawiała. Nie zabierali głosu jednak ani licznie zgromadzeni politycy, biskup, czy inni goście. Głos zabrał tylko prezydent Michał Zaleski ("gdyby mnie ktoś poprosił to bym zrezygnował ze swego wystąpienia") oraz przedstawicielka ministerstwa. Z reszty przemówień, dla dobra dzieci (uczniów klas pierwszych) zrezygnowano.
       To jednak tak ubodło szefową komisji oświaty, że sprawie otwarcia "trójki" poświęciła część posiedzenia komisji, które miesiąc później odbyło się w tej placówce. W czasie wizyty w SP 3 radna Królikowska nie szczędziła słów krytyki urzędnikom (powtórzyła je na sesji) oraz dyrektorce szkoły. By udowodnić, że dyrektorka została "ubezwłasnowolniona" przez urzędników (zasugerowała też, że w jej sytuacji "podałaby się do dymisji") wmaszerowała do jednej z klas, gdzie odbywały się zajęcia i zapytała dzieci czy "wiedzą kim ta pani jest". Zaskoczone maluchy nie odpowiedziały, co szefowa komisji oświaty skomentowała przy nich słowami "co to za dyrektor, skoro nawet uczniowie go nie znają".
       Do tej sytuacji odniósł się na ostatniej sesji prezydent Zaleski. Zaapelował bowiem do radnych, że jeżeli mają tego typu uwagi lub wątpliwości, by zgłaszali je w swoim gronie, a nie "wśród dzieci i rodziców".
       Nie przekonało to jednak radnej, która domagała się jednoznacznego ustalenia kto ponosi odpowiedzialność za taki przebieg uroczystość otwarcia SP 3.
       Przypomnijmy, że przed przeniesieniem do nowego budynku SP 3, razem z Gimnazjum nr 3 działało w ramach Zespołu Szkół nr 11. Kilka miesięcy temu ujawniliśmy, że w placówce tej pracowały córka radnej Królikowskiej (jako pedagog), szwagierka (jako księgowa) oraz bratanica (w świetlicy). A sama szefowa komisji oświaty razem z szkolnym chórem wyjechała na wycieczkę do Watykanu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem