Facet na niepogodę

  Facet na niepogodę

  (kar)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jarek Kret z telewizyjnej "Jedynki" będzie w czwartek promował swoją najnowszą książkę "Kret na pogodę".
       Spotkanie odbędzie się o 18.00 w Domu Muz przy ul. Podmurnej 1. Popularny prezenter pokaże także po raz pierwszy slajdy, które robił do albumu "Moja Ziemia Święta".
       W swojej książce "Kret na pogodę" przekonuje, że choć aura bywa nieprzewidywalna, na tym właśnie polega jej urok. Dowcipnymi opowiastkami o pogodzie i niepogodzie Jarek Kret potrafi sypać jak z rękawa nie tylko w świetle jupiterów. Wyszukuje je z prawdziwą pasją, głównie podczas licznych reporterskich podróży - do Kairu, Nowego Jorku, Nairobi czy... Swornychgaci.
       Kret jest absolwentem egiptologii, orientalistą i kulturoznawcą fotografem podróżnikiem współpracującym z National Geographic, członkiem prestiżowego The Explorers Club, autorem ponad 20 reportaży i filmów dokumentalnych oraz programów telewizyjnych: "Klub Podróżników" i "Kino Klubu Podróżników". Ma 41 lat i o 10 minut młodszego brata bliźniaka Jacka. Uwielbia naleśniki i poważne kino europejskie. Po raz pierwszy trafił do telewizji jeszcze w szkole podstawowej, spędzając wakacje na telewizyjnych korytarzach, gdy mama nie miała go z kim zostawić. W 1992 roku wygrał casting na prezentera wiadomości w prywatnej stacji NTW. Pisał, fotografował, mówił do radiowego mikrofonu, realizował reportaże i filmy dokumentalne, był autorem i prezenterem programów telewizyjnych. Aż pewnego dnia otrzymał propozycję poprowadzenia prognozy pogody.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem