Z miotaczem na ludzi

  Z miotaczem na ludzi

  (saki)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bandyci byli gotowi na wszystko - takie przedmioty odebrała im policja.

  Bandyci byli gotowi na wszystko - takie przedmioty odebrała im policja. ©Lech Kamiński

  Kolejny sukces toruńskiej policji w walce z przestępczością. Tym razem za kraty trafili mężczyźni, których sposobem na życie były sklepowe rozboje.
  Bandyci byli gotowi na wszystko - takie przedmioty odebrała im policja.

  Bandyci byli gotowi na wszystko - takie przedmioty odebrała im policja. ©Lech Kamiński

       Wczoraj informowaliśmy o dwóch grupach przestępczych kradnących samochody na terenie Torunia. Oba gangi przestały już działać, a ich szefowie myślą teraz o autach, ale za kratami. Teraz policja odnotowała następny sukces, zatrzymując trzech młodzieńców i jednego starszego od nich mężczyznę. 21-letni Przemysław C., 27-letni Sebastian Ś., 26-letni Marcin K. i 47-letni Mirosław M. zaczęli swoją działalność 26 sierpnia. Kontynuowali ją jeszcze do poniedziałku.
       Gazowali i okradali
       
  Na początek zaatakowali kobietę w barze przy ul. Kościuszki. Przewrócili ją na ziemię, potraktowali gazem , bezbronnej zabrali telefon komórkowy i ponad tysiąc złotych w gotówce. W sklepie na Matejki w podobny sposób obeszli się z ekspedientką. Równie brutalni byli w placówkach handlowych na ul. Polnej, Wyszyńskiego, w Świerczynkach (gm. Łysomice), Kołłątaja czy Placu Fryderyka Skarbka. Łącznie na koncie mają 8 napadów.
       Członkowie czteroosobowego gangu działali w różnym składzie, ale wg. tego samego scenariusza. Atakowali we dwóch. Jeden zajmował się "unieszkodliwieniem" obsługi, drugi rabował.
       Wpadli w komplecie
       
  Ich działalność zakończyła się w mieszkaniu na toruńskim Rubinkowie, do którego dwa dni temu wkroczyła policja. Cała banda była w środku. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli broń, rękawice, kradzione telefony komórkowe i karty telefoniczne, a także pieczątki.
       Za takie rozboje grozi im do 3 do 12 lat więzienia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem