Jesteśmy zadowoleni

  Jesteśmy zadowoleni

  Kamila Mróz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - <i>Przygotowaliśmy imprezę na przyzwoitym europejskim poziomie</i> - mówi prof. Andrzej Zybertowicz.
       We wtorek socjologowie z całego świata rozjechali się do domów. Od piątku Instytut Socjologii UMK był organizatorem 7 Kongresu Europejskiego Towarzystwa Socjologicznego. To setki sesji i referatów oraz tysiące rozmów, które - jak mówili sami goście - dały im inspirację do pracy badawczej.
       Prof. Andrzej Zybertowicz, dyrektor instytutu i przewodniczący komitetu organizacyjnego: - Myślę, że poza sukcesem intelektualnym, kongres był dla nas również sukcesem organizacyjnym. Uniwersytet sprostał wymaganiom imprezy na taką skalę. Nasz kampus jest za mały, by pomieścić większą liczbę gości, ale na 1000 - 1500 osób wydaje się w sam raz.
       
  Socjologowie ze wszystkich kontynentów docenili nie tylko klimat toruńskiego miasteczka akademickiego, ale i uroki toruńskiej Starówki. Być może jeden z nich zostanie też wkrótce wykładowcą instytutu. - Wiele osób było wstępnie tym zainteresowanych. Teraz czekamy na oferty - dodaje dyrektor.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem