Błędy we wnioskach

  Błędy we wnioskach

  Beata Korzeniewska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  -<i> W lipcu złożyliśmy wniosek o zasiłek rodzinny i mieliśmy dostać po 40 zł na jedno dziecko</i> - opowiada Czytelnik. - <i>Chociaż na pieniądze czekaliśmy dwa miesiące, dopiero teraz powiedziano nam, że wniosek został źle złożony. Dlaczego żaden z urzędników nie zauważył tego wcześniej?</i>
       - Oboje z żoną jesteśmy na rencie - opowiada. - Mamy dwójkę dzieci, więc przyda się nam każdy grosz. Wiedzieliśmy, że jeśli nie złożymy wniosków do końca lipca, to nie dostaniemy we wrześniu pieniędzy, dlatego bardzo pilnowaliśmy terminów. Czekaliśmy na pieniądze, gdy tymczasem dwa dni temu powiedziano nam, że źle wypisaliśmy papiery. Faktycznie nie uwzględniliśmy w nich naszego dorosłego pracującego syna, który z nami mieszka, ale nikt nam o tym nie powiedział. Panie, które przyjęły wniosek też tego nie zauważyły. Bez sensu było to czekanie, bo zasiłek i tak przepadł. Informacja w urzędzie jest zupełnie do niczego, bo niby skąd mamy znać kruczki przy wypełnianiu wniosków.
       Marek Smoczyk, dyrektor Wydziału Świadczeń Rodzinnych wyjaśnia: Na razie wpłynęło do nas ponad 4 tys.
  wniosków i rzeczywiście obecnie sprawdzamy te z 29 lipca. Pieniądze mamy wypłacać w przyszłym tygodniu. Jeśli zaś chodzi o wypełnianie wniosku, to osoba do 25 roku życia w przypadku, gdy mieszka razem z rodzicami powinna być ujęta we wniosku i to niezależnie czy pracuje czy nie. Wszystkie te informacje są zawarte w formularzu. Wystarczy dokładnie je czytać. W razie jakichkolwiek wątpliwości urzędnicy powinni odpowiedzieć na każde pytanie.
       
  Tym, którzy jeszcze nie złożyli wniosku przypominamy, że należy je składać zgodnie z miejscem zamieszkania:
       Wały Generała Sikorskiego 8 - parter, pok. 1- I Rejon;
       Grudziądzka 124/126 - parter - II Rejon;
       Słowackiego 118 a - sala konferencyjna- III Rejon;
       Działowskiego 8 (hotel "Lipsk") - IV Rejon;
       Poznańska 52 (Dom Muz) - parter - V Rejon.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem