Skorzysta więcej przedsiębiorców

  Skorzysta więcej przedsiębiorców

  (km)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Toruński Funduszu Poręczeń Kredytowych powiększy swój kapitał o pięć milionów złotych.
       Dziś w Urzędzie Miejskim zostanie podpisana umowa w tej sprawie między Toruniem a Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.
       Pieniądze dla miejskiego funduszu pochodzić będą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, którym zarządza Ministerstwo Gospodarki.
       Rzecznik Marcin Czyżniewski przypomina: - Wiosną tego roku akcje TFPK o wartości 1,5 miliona złotych objął Bank Gospodarki Krajowej.
  Z kolei w maju prezydent Torunia Michał Zaleski podpisał umowę o rozszerzeniu działalności toruńskiego funduszu na trzy powiaty: golubsko-dobrzyński, brodnicki i rypiński. Rady wszystkich gmin i powiatów, których przedstawiciele podpisali się pod umową są w trakcie podejmowania uchwał o jego dokapitalizowaniu.

       W sumie TFPK będzie teraz dysponować kapitałem w wysokości 8 milionów złotych.
       Fundusz poręcza w banku kredyty dla przedsiębiorców, którzy szukają pieniędzy na rozruch lub rozwój swojej działalności gospodarczej, ale nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem