Będzie klasa!

  Beata Korzeniewska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  "Elektrycy" po zasadniczej szkole zawodowej będą mogli kontynuować naukę w dziennym technikum uzupełniającym. Wydział Edukacji i Sportu w końcu zgodził się na utworzenie dla nich specjalnej klasy.
       25 młodych ludzi, głównie tegorocznych absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej (specjalność - elektryk), żyło w niepewności przez całe wakacje. Od dziś będą mogli dalej kształcić się w swoim zawodzie. Klasę dla nich utworzono w "budowlance" - Na tę wiadomość czekaliśmy z drżeniem serca - mówi ojciec jednego z absolwentów. - Pytaliśmy, dzwoniliśmy i nic. Żadnych wiadomości. To był koszmar, a przecież dzieci to nie przedmioty, które można przestawiać z półki na półkę. Dopiero, gdy sprawę opisała gazeta, zaczęli się z nami liczyć.
       Do pomysłu utworzenia oddziału dla elektryków po "zawodówce" władze wydziału podchodziły bardzo ostrożnie.
  - Nadal jesteśmy pełni wątpliwości - nie kryje Anna Kłobukowska, dyrektorka Wydziału Edukacji i Sportu UM w Toruniu. - Na stworzenie oddziału godzimy się pod pewnymi warunkami. Jeśli uczniowie, którzy zdeklarowali się do uczestnictwa w zajęciach, przestaną regularnie chodzić na lekcje, rozwiążemy klasę - ostrzega.
       Ale dla rodziców młodych ludzi dziś najważniejsze jest to, że ich pociechy mogą dalej kształcić się w systemie dziennym. - Najważniejsze, że dostały taką szansę - dodaje Czytelnik. - Myślę, że wszystkim osobom zależy na kontynuowaniu nauki, a potem na maturze, i nie będzie problemów.
       
  Na razie chętnych jest 26 (wczoraj przybył jeden). W klasie są jeszcze wolne miejsca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem