Zasłużony Toruń-Pacific

  Zasłużony Toruń-Pacific

  Iza Wodzińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Znana toruńska firma Toruń-Pacific została wyróżniona honorową odznaką przyznawaną za zasługi dla regionu. W sejmiku województwa, który wyróżnienie przyznał, nie obyło się bez kontrowersji.
       Toruń-Pacific - obchodzące za kilka dni piętnastolecie powstania prywatne przedsiębiorstwo z zagranicznym kapitałem, europejski potentat w produkcji płatków śniadaniowych - jest pierwszą firmą w regionie, która otrzymała to przyznawane od niedawna odznaczenie. Właśnie to stało się przyczyną wątpliwości radnych i członków komisji odznaki (2 było za przyznaniem, 2 wstrzymało się od głosu). - Pierwszym wyróżnionym w tej kategorii powinien być polski podmiot gospodarczy - oświadczył bydgoski radny LPR Andrzej Dorszewski.
  Inni radni mówili, że nie podoba im się styl, w jakim Toruń-Pacific rozwiązał kwestię drogi dojazdowej do toruńskiej fabryki - mówili o "szantażu" wobec władz miasta - oraz chcieli wiedzieć, czy zasłużył się całemu regionowi, czy tylko naszemu miastu.
       O nagrodę dla "Płatków" walczył jak lew marszałek województwa Waldemar Achramowicz. - W firmie pracuje kilkaset osób, wszyscy to Polacy - zapewnił. Podkreślił, że T-P to jeden z najhojniejszych sponsorów sportu i kultury w Kujawsko-Pomorskiem i skrupulatnie płaci u nas podatki. Sejmik zgodził się z nim ostatecznie, ale kilkoro radnych wstrzymało się od głosu.
       T-P zatrudnia obecnie 820 osób. W ciągu ostatnich dwóch lat na wspieranie sportowców i artystów wydał 1,2 mln zł. Od 11 lat finansuje Toruński Klub Kolarski Pacific i Toruński Klub Piłkarski, zafundował stypendium młodej pianistce Dominice Esce (będzie reprezentowała w tym roku Toruń na Festiwalu Chopinowskim), a w ubiegłym roku podarował Książnicy Kopernikańskiej faksymile Biblii Guttenberga. - Nie komentujemy, bo jeszcze nie mieliśmy oficjalnej informacji o przyznaniu odznaki - powiedział wczoraj "Pomorskiej" rzecznik przedsiębiorstwa Jarosław Szczepanowski.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem