Polski dla obcokrajowców

  Polski dla obcokrajowców

  (km)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ponad stu uczestników z prawie 20 krajów świata we wrześniu weźmie udział w "Wakacyjnej Szkole Języka i Kultury Polskiej"
       Organizuje ją Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców. Erasmus Intensive Language Course skupi 36 studentów, którzy od października rozpoczną studia na różnych polskich uczelniach. W czterotygodniowych zajęciach wezmą udział słuchacze z Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Turcji i Włoch. Obok kursu języka polskiego odbędą się również wykłady w języku angielskim na aktualne tematy polityczne, społeczne i kulturalne.
       Do Studium przyjedzie też 20-osobowa grupa studentów filologii polskiej z Uniwersytetu w Kaliningradzie. Podczas dwóch tygodni słuchacze będzie studiować polską gramatykę i rozmawiać o zagadnieniach polskiej literatury, filmu i kultury.
       Przez dwa tygodnie Studium gościć będzie także ukraińskich studentów z Uniwersytetu w Chmielnickim. 20 słuchaczy z tamtejszego Uniwersytetu, poza nauką naszego języka, weźmie udział w zajęciach z najnowszej historii Polski, filmu polskiego, tradycyjnej kultury polskiej i kultury dnia codziennego.
       Oprócz kursów dla zorganizowanych grup studenckich, Studium poprowadzi również zajęcia dla osób indywidualnych. Jest nim zainteresowanych około 25 uczestników z Anglii, Białorusi, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Japonii, Kosowa i Niemiec, a także grupa uczniów szkół średnich z USA. Przez dwa lub trzy tygodnie słuchacze będą się uczyć języka polskiego w trzech grupach zaawansowania.
       Chęć nauki języka polskiego w Toruniu wyraziła również grupa studentów z Uniwersytetu w Lagos w Nigerii. Ich przyjazd przewidziany jest na 6 września.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem