Jeden, a nie pięćdziesiąt

  Jeden, a nie pięćdziesiąt

  (saki)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od stycznia mieszkańcy i właściciele firm płacących lokalne podatki i opłaty błyskawicznie będą mogli uzyskać informacje o swoich zobowiązaniach.
       W tej chwili w toruńskim urzędzie miasta każdy z wydziałów pracuje na innym systemie komputerowym. Są wydziały, które mają ich po kilka. Łącznie jest ich 50, w żaden sposób ze sobą nie połączonych i nie współpracujących.
       W piątek prezydent Michał Zaleski i przedstawiciel gdańskiej firmy Otago podpisali umowę na wdrożeniu nowego sytemu, który sukcesywnie będzie zastępował już działające. - To pierwszy krok do pełnej informatyzacji urzędu, ale i całego Torunia - tłumaczy Lech Borowski, sekretarz miasta.
       - Zaletą tego systemu jest to, że każdy z mieszkańców Torunia lub właściciele toruńskch firm mający jakiekolwiek zobowiązania finansowe, np. podatkowe wobec gminy, będą mogli w jednym miejscu sprawdzić informacje na ten temat - wyjaśnia Maria Werder, dyrektor Biura Informatyzacji. W przyszłości system umożliwi dokonywanie operacji finansowych przez internet.
       Cały projekt obejmujący również dostawę serwera i szkolenie pracowników kosztuje 461 tysięcy złotych. Zacznie działać od początku roku.
       - Dane mieszkańców będą w pełni bezpiecznie. Nikt z zewnątrz nie będzie mógł ich zmienić, nikt też nie będzie mógł zajrzeć do zobowiązań podatkowych sąsiada - zapewnia Jerzy Filończuk, prezes OTAGO.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem