Poznajmy się

  (bea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Młodzi ludzie z dziewięciu krajów europejskich przyjadą jutro do Torunia, by wziąć udział w międzynarodowym seminarium kontaktowym, organizowanym przez wojewódzki OHP.
       Przybędą m.in. z Bułagarii, Rumunii, Turcji, Estonii, Włoch, Cypru i Portugalii. Będą wśród nich szkoleniowcy, osoby zarządzające projektami, pracujące z młodzieżą, liderzy młodzieżowi, wolontariusze oraz inne osoby zajmujące się kształceniem nieformalnym. Wszystkich łączy wspólny cel: chcą się poznać, wymienić doświadczeniami i wspólnie pracować.
       Pięć akcji
       
  Spotkanie odbędzie się w ramach europejskiego programu "Młodzież", a konkretnie jednego z jego projektów "Poznajmy się ".
  - Program adresowany jest do osób w wieku 15-25 lat - mówi Joanna Wrześniewska z OHP w Toruniu. - Umożliwia nawiązanie kontaktów międzynarodowych i wymianę doświadczeń. Zachęca do podejmowania różnych działań na rzecz społeczności lokalnej, promuje ideę zjednoczonej Europy. Podzielony jest na pięć akcji: wymiana młodzieży, wolontariat europejski, inicjatywy młodzieżowe, wspólne działania oraz działania wspierające. Jednym z tych ostatnich są właśnie seminaria, służące nawiązaniu kontaktów.
       
  O tolerancji
       
  Goście spędzą w Toruniu pięć dni, podczas których wezmą udział w warsztatach - Będziemy rozmawiać o nowych projektach, dalszej współpracy i antydyskryminacji - dodaje Wrześniewska. - Będzie też czas na zwiedzanie naszego pięknego miasta.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem