Letnia Scena zaprasza

  Letnia Scena zaprasza

  (szym)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Długi weekend będzie okazją do dobrej zabawy dla miłośników teatru i muzyki. Na Toruńskiej Letniej scenie będą zarówno spektakle, jak i koncerty muzyki teatralnej. Co ważne - na przedstawienia nie trzeba biletów!
       Oczywiście, wszystko może popsuć kapryśne polskie lato, ale... - Co roku jest podobnie, w przeddzień otwarcia Letniej Sceny jest zimno i pada, a kiedy rozpoczynają się spektakle jest piękna, słoneczna pogoda - nie traci otuchy Hanna Wittstock, współorganizatorka Toruńskiej Letniej Sceny. - Teraz na pewno też tak będzie...
       
  A co przygotowali dla nas organizatorzy Letniej Sceny?
  - Będzie bardzo muzycznie - zachęca Hanna Wittstock. Dzisiaj Teatr Syrena z Warszawy pokaże "pamięta... My o Osieckiej" - muzyczny spektakl oparty na piosenkach i wierszach Agnieszki Osieckiej (początek o 20.00). Po nim - o 22.00 - pierwszy z trzech koncertów w minicyklu "Muzyka z Teatru" - na początek kompozycje Jerzego Adama Nowaka.
       Jutro kolejna opowieść o wielkiej kobiecej postaci polskiej kultury - Kalinie Jędrusik. Największe przeboje tej niezapomnianej aktorki wykona Beata Paluch z krakowskiego Teatru Starego. A po niej kolejna noc teatralnej muzyki w magicznych murach ruin krzyżackiego zamku. Atmosfera na pewno będzie niesamowita, bowiem zaprezentowane zostaną mistyczne i monumentalne kompozycje Piotra Salabera - m.in. muzyka z "Zbrodni i kary", która niedawno miała premierę w toruńskim teatrze.
       Na zakończenie Letniej Sceny wystąpi Dariusz Siastacz z Teatru Miejskiego w Gdyni, który pokaże "Kontrabasistę" Patricka Suskinda - monodram znany z brawurowej interpretacji Jerzego Stuhra. Muzycznym deserem będzie koncert muzyki teatralnej Abla Korzeniowskiego - znanego z kompozycji filmowych do takich obrazów jak "Duże Zwierzę" czy "Anioł w Krakowie".
       Spektakle rozpoczynają się o 20.00 (miejsce - ruiny zamku krzyżackiego), koncerty - o 22.00. Wstęp jest bezpłatny. Toruńskiej Letniej Scenie patronuje "Gazeta Pomorska".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem