Zostały jeszcze śmieci

  Zostały jeszcze śmieci

  (saki)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po wielomiesięcznych poszukiwaniach dyrektorów MZK i MZD obie instytucje mają nowych, starych szefów.
       Stanowisko dyrektora Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu, który odpowiada w mieście za komunikację tramwajową i autobusową, było nieobsadzone od kilkunastu miesięcy. Wakat powstał po odejściu ze względów zdrowotnych dyrektora Andrzeja Syczyłło. Jego obowiązki przejęła dotychczasowa wicedyrektor Maria Zawal.
       Ona była jednym z dwóch kandydatów na dyrektora MZK, którzy w kolejnym konkursie uzyskali najwyższą liczbę punktów.
  - Po bezpośrednich rozmowach i zapoznaniu się z koncepcją funkcjonowania zakładu, prezydent Zaleski uznał, że to propozycje Marii Zawal są najbliższe jego oczekiwaniom. Uzgadniając warunki powołania uznał, że najważniejszym zadaniem będzie przygotowanie koncepcji funkcjonowania transportu publicznego w Toruniu, w tym niezbędnych działań restrukturyzujących obecnego zakładu komunikacji - mówi Marcin Czyżniewski, rzecznik prezydenta.
       Nowego, ale też starego dyrektora będzie miał Miejski Zarząd Dróg. To stanowisko było wolne od chwili zwolnienia z pracy, za aferę z wiaduktem, Janusza Czajkowskiego. Kolejne, ogłaszane konkursy nie przyniosły rozstrzygnięcia. Kandydaci nie spełniali oczekiwań prezydenta Zaleskiego. W tej sytuacji włodarz porozumiał się z dotychczasowym, pełniącym obowiązki dyrektora Andrzejem Glonkiem, który przyjął propozycję dalszego kierowania Zarządem.
       W tej chwili, wśród miejskich jednostek, do obsadzenia zostało jeszcze stanowisko prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Etat czeka po odejściu na emeryturę Ludwika Jurzysty.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem