Bądźmy razem

  (pan)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Od poniedziałku we wszystkich jednostkach magistratu, a wkrótce także toruńskich parafiach będzie można otrzymać gotowe blankiety wpłat na konto komitetu budowy pomnika Jana Pawła II.
       Monument, który, jak już informowaliśmy, stanie na Jordankach, u zbiegu Alei Jana Pawła II oraz Wałów gen. Sikorskiego zostanie uroczyście odsłonięty 7 czerwca przyszłego roku - w siódmą rocznicę pobytu Papieża w Toruniu.
       Wczoraj na zwołanej specjalnie konferencji prasowej władze miasta poinformowały, że w poniedziałek 1 sierpnia będzie ogłoszony otwarty konkurs na projekt pomnika Ojca Świętego. 30 listopada br. poznamy zwycięzcę oraz wybraną do realizacji pracę.
       W uchwale o przystąpieniu do budowy pomnika radni określili jego koszt na maksymalnie 500 tys. zł. Władze miasta liczą, że większość pieniędzy uda się zebrać w ramach zbiórki wśród mieszkańców oraz działających w Toruniu firm. Dlatego już od poniedziałku we wszystkich jednostkach magistratu, a kilka dni później we wszystkich toruńskich parafiach będzie można odbierać gotowe blankiety z numerem konta bankowego, na które należy dokonywać wpłat.
       1 sierpnia ruszy też specjalna strona internetowa, zatytułowana "Bądźmy razem w tym dziele!". Link do niej znajdować się będzie na oficjalnej stronie Urzędu Miasta: www.um.torun.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem