Telewizja wreszcie wchodzi?

  Telewizja wreszcie wchodzi?

  Iza Wodzińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czyżby redakcja publicznej telewizji w Toruniu miała wreszcie ruszyć? Dyrektor z Bydgoszczy zapowiada umowę w sprawie lokalu, prezes z Warszawy sprzęt do studia.
       Toruńska redakcja TVP, funkcjonująca w strukturze Ośrodka TVP w Bydgoszczy, miała powstać już w styczniu. Nie powstała - na przeszkodzie miały stanąć problemy ze znalezieniem w mieście właściwego lokalu - co wywołało protesty m. in. środowiska akademickiego, burzę na lokalnych forach internetowych i lawinę listów do prezesa publicznej spółki telewizyjnej. W kwietniu - kiedy 52 naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w liście do prezesa TVP zarzuciło kierownictwu bydgoskiego OTV sabotowanie ustaleń w tej sprawie - dyrektor ośrodka Marek Brodowski zapewnił "Pomorską", że ostateczny termin to maj. Oświadczył, że lokal - piętro w należącej do Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego kamienicy przy Kopernika 4 - został wybrany i pozostaje już tylko kwestia negocjacji cenowych.
       Światłowód? W przyszłym roku
       
  Markowi Brodowskiemu kończy się kadencja, trwa proces powoływania jego następcy. Wczoraj powiedział nam, że osobiście zależy mu na doprowadzeniu tej sprawy do szczęśliwego finału. - Powołałem specjalny zespół do zajmowania się tą sprawą. Wszystko wydaje się zapięte, około 20 lipca podpiszemy umowę dzierżawy. Chciałbym zrobić to sam, jeszcze przed odejściem - stwierdził. Wedle słów dyrektora, prezes TVP Jan Dworak "wyraził wolę" przekazania na potrzeby toruńskiej redakcji nowego sprzętu. To dobrze, bo wydaje się, że ośrodek w Bydgoszczy sam zmaga się z problemami z aparaturą. Kiedy kilka dni temu "Jedynka" kręciła w Toruniu blok programów przedpołudniowych, kamery i resztę trzeba było przywieźć z Poznania.
       Gorzej ze światłowodem, który miał połączyć studio z bydgoskim ośrodkiem. Tu rozwiązanie może nadejść dopiero w przyszłym roku, kiedy kwoty na dzierżawę łącza znajdą się w telewizyjnym budżecie. - To oczywiste, że takie łącze jest potrzebne. Po to się robi redakcję, żeby była możliwość jej wchodzenia na antenę na żywo. Wiadomo, że łącze ożywi redakcję. Decyzja finansowa leży po stronie szefostwa TVP - tłumaczy dyrektor Brodowski
       Magistrat odpuścił?
       
  TARR potwierdziła nam wczoraj, że negocjacje z TVP są na finiszu. - Zostało uzgodnione, że telewizja przejmie pomieszczenia 1 sierpnia, więc umowa musi zostać podpisana lada chwila - usłyszeliśmy.
       Do dotrzymania obietnic w sprawie toruńskiej redakcji dojdzie w momencie, gdy osłabły naciski władz miasta na TVP. - Czekaliśmy na wyniki konkursu na nowego szefa OTV - poinformował rzecznik prezydenta Zaleskiego Marcin Czyżniewski.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem