Biegły na stadionie

  Biegły na stadionie

  Waldemar Pankowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dopiero dwa lata po złożeniu przez prezydenta Michała Zaleskiego doniesienia w sprawie nieprawidłowości podczas przebudowy stadionu miejskiego prokuratura zdecydowała się na powołanie biegłego.
       Przypomnijmy. Remont stadionu rozpoczął się w 1997 roku. Jak zapowiadały ówczesne władze Torunia miał trwać trzy lata i kosztować 7 mln zł. Tymczasem roboty przy ul. Bema zakończyły się dopiero kilka tygodni temu. Z kasy miasta wydano na modernizację stadionu ponad 13 mln zł. Gdyby zostały zrealizowane wszystkie, zmodyfikowane w niewyjaśnionych okolicznościach plany, trzeba byłoby dołożyć jeszcze 14 mln zł.
       W maju 2003 roku prezydent Michał Zaleski, po zapoznaniu się z wynikami kontroli tej inwestycji złożył w prokuraturze zawiadomienie o przestępstwie. Nie wskazał jednak kto miał się ich dopuścić. Dlatego prokuratura prowadziła dochodzenie w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom. Przyjęła jednak kwalifikację prawną z artykułu 231 kodeksu karnego, który mówi o przekroczeniu uprawnień lub niedopełnieniu obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych.
       Zastanawiające, że do prowadzenia tak skomplikowanej sprawy, pełnej problemów prawnych, finansowych i technicznych, został wyznaczony nie prokurator, ale niedoświadczony policjant, z sekcji przestępczości gospodarczej. Zresztą syn ówczesnego urzędnika miejskiego.
       Po półrocznym badaniu sprawy dochodzenie zostało umorzone, z braku "materiałów, które by dostatecznie uzasadniały złamanie prawa". Zaleski nie zgodził się z tą decyzją i złożył zażalenie. Sąd rozpatrzył je dopiero po roku. Nakazał jednak prokuraturze wznowić śledztwo, które trwa już ponad sześć miesięcy. Jednak dopiero niedawno powołano biegłego, który ma zbadać dokumentację inwestycji.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem