Akademia Pana Brzechwy

  Akademia Pana Brzechwy

  tekst i fot. (szym) Młodzi aktorzy podczas próby

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Akademia Pana Brzechwy
  Taki brzmi robocza wersja tytułu spektaklu, który szesnastka młodych aktorów przygotowuje w Baju Pomorskim pod okiem aktora Jacka Pietruskiego.
  Akademia Pana Brzechwy
       Scena dziecięca działa w Baju Pomorskim od października ubiegłego roku. Na casting zgłosiło się ponad trzydzieścioro dzieci. Spośród nich wybrano szesnastkę, która rozpoczęła prace nad przygotowaniem spektaklu. - Zastanawialiśmy się, jaka sztukę realizować - opowiada Jacek Pietruski, aktor Baja Pomorskiego opiekujący się młodymi aktorami. - W końcu postanowiliśmy przełożyć na scenę wiersze Brzechwy.
       
  Dzieci spotykają się na próbach dwa razy w miesiącu. Na początku tylko pracowały nad tekstem, uczyły się czytać z głębokim rozumieniem słów. Dopiero potem rozpoczęła się praca na samej scenie. Spektakl ma być pełen muzyki - kompozytorem piosenek będzie współpracujący od dłuższego czasu z Bajem Krzysztof Zaremba. Dzieciom towarzyszyć będzie jeden dorosły aktor - Andrzej Korkuz, który zagra Brzechwę. Młodzi aktorzy odgrywać zaś będą scenki oparte na wierszach, które pojawiają się w wyobraźni poety.
       Premiera spektaklu została zaplanowana na listopad. Spektakl uświetni 12 edycję Międzynarodowych Toruńskich Spotkań Teatrów Lalek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem