Kłopot z profilem

  Kłopot z profilem

  (kar)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Licea profilowane w Toruniu nie wypadły najlepiej. Problem też w tym, że są tylko dwa, bo do innych nie ma od lat chętnych.
       Dokładne zestawienie wyników matury w toruńskich szkołach będzie za kilka dni. Nieoficjalnie wiadomo już, że toruńscy abiturienci nie mają się czego wstydzić. W liceach nie zdało po kilka osób. Najsłabiej wypadła matematyka, najlepiej języki obce.
       - Nie mamy jeszcze dokładnego zestawienia wyników - informuje Janusz Ślot, dyrektor toruńskiego kuratorium. - Trwa podliczanie danych. Są tylko ogólne informacje: kto w Polsce wypadł najlepiej, a kto najgorzej.
       
  Spływające powoli dane, że maturzyści z liceów profilowanych mieli najgorsze wyniki, w Toruniu również się potwierdzają.
       - Około 40 proc. maturzystów nie zdało - mówi Andrzej Skrzypczyk, dyrektor ZS Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych. - Dobrze wypadły języki obce i język polski. Potwierdza się niestety nasza teoria, że technikum to jest szkoła chciana, a profilowane liceum ani dobrze nie przygotowuje do matury ani do zawodu.
       
  Bez naboru
       
  Nieco inaczej było w drugim liceum profilowanym: - Zdało u nas ponad 90 proc. - oznajmia Czesław Fincer, dyrektor ZS Ekonomicznych. - Zawiodła matematyka, ale z języków obcych nasi absolwenci osiągnęli nawet 90-punktową skalę. Język polski uplasował się na poziomie średniej krajowej, czyli młodzi przekroczyli ponad 60 proc. próg.
       
  W Toruniu od kilku lat nabór do liceów profilowanych nie cieszy się powodzeniem. Dość wspomnieć, że w Zespole Szkół Odzieżowych, w którym od 3 lat istnieje takie liceum, nie zdołano utworzyć nawet jednej klasy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem