Bulwar do remontu

  Bulwar do remontu

  (pan)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Prezydent Michał Zaleski apeluje do radnych by zgodzili się na wydanie kolejnych 440 tysięcy złotych na ratowanie, naruszanego przez wiosenną powódź, wiślanego nadbrzeża na Bulwarze Filadelfijskim.
       Pierwotnie bowiem w budżecie Gminnego i Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska, z którego mają być sfinansowane prace zarezerwowano na ten cel jedynie 300 tys. zł. Było to jednak jeszcze przed marcową powodzią, kiedy Wisła wdarła się na Bulwar Filadelfijski i poważnie uszkodziła. Część betonowych płyt, które wchodzą w skład tak chętnie obleganych przez młodzież schodów, zapadła się, inne niebezpiecznie się pochyliły.
       Zdaniem Szczepana Buraka, dyrektora wydziału środowiska i zieleni trzeba przełożyć wszystkie, a jest ich aż 2950, elementy żelbetonowe, uzupełnić ubytki, zaimpregnować i uszczelnić styki. Za 300 tysięcy złotych nie da się tego zrobić. Dlatego na wniosek wydziału prezydent Zaleski wystąpił do radnych o przeznaczenie na ten cel dodatkowych 440 tys. zł. Jeżeli w czwartek rajcy zgodzą się na dofinansowanie tej inwestycji prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku.
       Równolegle magistrat przygotowuje koncepcję rewitalizacji znacznie większego odcinka wiślanego nadbrzeża, od Winnicy po Rybaki. Gdy opracowanie będzie gotowe miasto zamierza ubiegać się o dofinansowanie tego zadania z funduszu unijnych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem