Łatwiej w górę

  Łatwiej w górę

  (pan)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Były biurowiec "Spomaszu", w którym urzędują teraz podwładni prezydenta Zaleskiego zyskał dodatkowe piętro, wkrótce przybędzie mu jeszcze jedno. Tymczasem w głównej siedzibie Urzędu Miasta zostanie zamontowany podjazd dla niepełnosprawnych.
       Budynek przy ul. Grudziądzkiej, który prawie dwa lata temu gmina kupiła od "Spomaszu" miał dwa piętra. Od kilku miesięcy zajmują je biura miejskich urzędników. Nadal jednak część magistrackich wydziałów ulokowana jest w gmachach, które miasto wynajmuje. Do tego są one rozrzucone po całym mieście. Dlatego by zgromadzić jak najwięcej samorządowych agend w jednym miejscu radni, na wniosek prezydenta Michała Zaleskiego, zgodzili się na rozbudowę budynku. Do końca października br. gmach po "Spomaszu" ma zyskać dwa dodatkowe piętra.
       - Jedno, w stanie surowym, choć jeszcze bez stropu, już jest - mówi Marcin Czyżniewski, rzecznik prasowy prezydenta.
       Wielka przeprowadzka
       
  Do końca roku ma zostać też zaadaptowany na cele magistrackie budynek po byłym komisariacie policji, przy Wałach gen. Sikorskiego 10. Za kilka miesięcy trafią tam wydziały: kontroli, środowiska i zieleni oraz rozwoju i projektów europejskich. W zeszłym tygodniu Zaleski zaakceptował projekt modernizacji gmachu.
       To nie koniec przeprowadzek. Do zwolnionego przez Wydział Architektury i Budownictwa gmachu przy Wałach gen. Sikorskiego 12 przeniesie się, z ul. Kopernika, Wydział Edukacji i Sportu. Opróżnioną przez oświatę kamienicę w centrum Starówki miasto zamierza sprzedać. Po zakończeniu remontów i modernizacji, które pochłoną w tym roku 5,8 mln zł, urzędnicy zajmować będą jedynie kompleksy budynków: przy Wałach gen. Sikorskiego, ul. Grudziądzkiej ("Spomasz") i ul. Batorego. Zrezygnują z wszystkich wynajmowanych, co da miesięcznie ok. 40 tys. zł oszczędności.
       Na wózku
       
  Są jednak także wydatki. Między innymi na dostosowanie głównej siedziby Urzędu Miasta dla potrzeb niepełnosprawnych. Z zewnątrz zostanie wykonany niewielki podjazd, który umożliwi osobom na wózkach dostanie się do korytarza magistratu, a tam już zamontowana zostanie pochylnia z windą, która wciągnie wózek (wraz z pasażerem) na poziom Biura Obsługi Mieszkańca. W BOM-ie niepełnosprawny będzie mógł załatwić wszystkie sprawy.
       W tym roku także ma zostać unowocześniony hol na parterze i pierwszym piętrze UM (rok temu przebudowane zostało piętro drugie). Za dwa tygodnie zostaną otwarte koperty w przetargu na wykonanie tych zadań. Szacunkowy ich koszt nie powinien przekroczyć 200 tys. zł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem