O KGB z USA

  (szym)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Goście z renomowanej amerykańskiej uczelni - Instytutu Polityki Światowej z Waszyngtonu - biorą udział w konferencji, która dzisiaj odbywa się w Instytucie Socjologii.
       Tematem spotkania naukowców są rozważania na temat komunizm - służby wywiadowcze a demokracja. Ze strony amerykańskiej w spotkaniu biorą udział prof. Herb Romerstein , który wygłosi referat o działalności KGB wobec komunistów amerykańskich polskiego pochodzenia, prof. Marek Chodkiewicz, który mówić będzie o percepcji Polaków w USA na przykładzie lustracji oraz doktorant Brian Newsome.
       Ze strony polskiej wystąpią pracownicy Instytutu Socjologii UMK - prof. Andrzej Zybertowicz, który przedstawi problematykę służb wywiadowczych w krajach postkomunistycznych, dr Radosław Sojak, który porówna debaty lustracyjne w 1992 i 2005, a także doktorantka z Uniwersytetu Warszawskiego Dorota Rowicka.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem