Pieniądze przed prawem?

  Pieniądze przed prawem?

  Waldemar Pankowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Radnemu, który ujął się za torunianinem walczącym o usunięcie, stojących pod oknami, nielegalnie postawionych garaży wiceprezydent Andrzej Jeziorski odpisał, że ważniejsze jest 1680 zł jakie rocznie otrzymuje gmina od sprawców samowoli budowlanej.
       Na podwórku kamienicy przy ul. Moczyńskiego 4/6, bardzo blisko okien budynku, stoi siedem garaży blaszaków. O ich usunięcie, bezskutecznie, już prawie dwa lata, stara się jeden z lokatorów (nazwisko do wiadomości redakcji). Jego matka jest po ciężkiej operacji płuc, ma też astmę. Tymczasem z powodu spalin nie może praktycznie otwierać okien. Taka lokalizacja garaży uniemożliwia też wjazd na podwórko śmieciarki.
       Tymczasem jak udowodniliśmy to w poprzednich artykułach sześć garaży postawiono samowolnie. Po naszej interwencji Karol Dargiel, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał ich rozbiórkę. Ich właściciele odwołali się jednak do Wojewódzkiego Inspektora, ten decyzję Dargiela uchylił i przekazał do ponownego rozpatrzenia. Skutek jest taki, że teraz... "PINB prowadzi postępowanie administracyjne celem doprowadzenia samowolnie postawionych garaży do stanu zgodnego z prawem".
       Taką informację radnemu Marianowi Kuźmie, który złożył interpelację w sprawie sytuacji przy ul. Moczyńskiego, przekazał wiceprezydent Andrzej Jeziorski.
       "W tej sprawie rozważyć trzeba interesy wszystkich stron. Prowadzenie przez PINB postępowanie daje taką możliwość" - napisał rajcy wiceprezydent i dodał: "z tytułu najmu terenu pod garaże" do kasy ZGM-u "wpływa rocznie 1680 zł". "Biorąc pod uwagę duże potrzeby remontowe mieszkań komunalnych każdy pożytek jest bardzo ważny i ZGM zawsze będzie dążył do pozyskiwania dodatkowych źródeł dochodów".
       n
       Jest jednak jeszcze jeden argument, którego, z wiadomych sobie tylko powodów, prezydent Jeziorski nie wziął pod uwagę. Owe samowolnie postawione garaże, w myśl rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. "w sprawie warunków technicznych jakimi powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie", stoją zbyt blisko budynku i stanowią zagrożenie dla lokatorów. Z jednej strony mamy więc 1680 zł rocznie, z drugiej prawo. Co jest ważniejsze?
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem