Przybywa samochodów

  Przybywa samochodów

  (saki)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Z każdym kolejnym miesiącem rośnie liczba sprowadzanych przez mieszkańców regionu samochodów. Rekord padł w maju.
       Wg. danych toruńskiej Izby Celnej w styczniu przyjechało ponad 2890 samochodów - 2211 z nich to auto starsze niż 10 letnie. Miesiąc później samochodów było 3477 - 2693 starszych niż 10 lat. W marcu nastąpił duży wzrost do niecałych czterech tysięcy. Samochodów starych było prawie trzy tysiące. W kwietniu ich liczba zbliżyła się do 4200 sztuk - ponad trzy tysiące starszych niż 10-letnie. Rekord padł jednak w maju 4800 aut. - Najstarszy dotychczas sprowadzony samochód pochodził z 1970 roku - mówi Agata Radziejewska z Izby Celnej w Toruniu.
       Bardzo ciekawe są deklaracje na temat wartości sprowadzanych pojazdów. Akcyzę płaci się od wartości auta, więc ta jest masowa zaniżana. Za mercedesa smarta z 2002 roku nabywca oficjalnie zapłacił 170 euro. W praktyce takie auto jest w Polsce warte około 32 tysiące złotych. Inny mieszkaniec kujawsko-pomorskiego za dwuletnią fiestę dał 100 euro, a kolejny za kilkumiesięcznego volksvagena polo 2 tysiące euro. Znaczne zaniżanie wartości dotyczy zarówno nowszych samochodów jak i aut, które mają kilka lat. Za opla astrę z 1997 roku zapłacono 50 euro, tyle samo za forda escorta z tego samego roku. Wykosztował się również nabywca nissana almera z 1996 roku (10 funtów), czy fiesty z 1996 roku (5 euro). Inny kupiec za mercedesa 180 z 1996 dał 10 euro. Rekord pobił jednak nabywca jednego z modeli volkswagena z 1993 roku. Wysupłał za niego 1 euro. Akcyzy zapłacił więc nieco ponad 2 złote.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem