Wyłapują poszukiwanych

  Wyłapują poszukiwanych

  (saki)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Osoby ścigane przez sąd, policję i prokuratury, które się ukrywają wielokrotnie robią tak, że policja ma ich jak na tacy.
       - Zatrzymujemy ich na różne sposoby. Drogą operacyjną zbieramy informację o ewentualnym miejscu pobytu, zwyczajach i kontaktach. Wśród złapanych są również i tacy, którzy "wpadają" przy okazji jakiejś interwencji czy rutynowego wylegitymowania na ulicy - mówi Lilianna Kruś-Kwiatkowska, oficer prasowy toruńskiej policji.
       Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze zatrzymali ponad 40 osób za którymi "stęskniły" się organa ścigania i wymiar sprawiedliwości. Za kratki trafiło dziewięciu za którymi wydano listy gończe oraz 18 ściganych na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez sądy. Ustali również miejsca pobytu kolejnych 16.
       Na ul. Rydygiera policjanci zatrzymali 29-letniego Dariusza K., poszukiwanego za wymuszenia rozbójnicze. Najpierw spędzi trzy miesiące w areszcie tymczasowym, a później odsiedzi jeszcze 1,5 roku za wyłudzenia.
       Wiele osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości samemu prowokuje "wpadkę". Tak było z 37-letnim Tomaszem N., mieszkańcem gminy Ciechocin. Mężczyzna spał na ławce przystanku, co zainteresowało patrol. Po sprawdzeniu danych w komputerze wszystko okazało się jasne. 37-latek miał do odbycia karę więzienia.
       Za kratki, ale tym razem jedynie za wykroczenie powinna trafić 20-letnia Dagmara W. Kobieta nie miała jednak ochoty zapłacić grzywny, więc karę zamieniono areszt. O odsiadce 20-latka również nie myślała, zaczęła się więc ukrywać. Zapłaciła dopiero wtedy, gdy została zatrzymana.
       Wśród złapanych jest także mężczyzna, który patrolowi podał fałszywe personalia zmieniając też swoje imię. Wpadł dlatego, że na klatce schodowej pojawili się znajomi, którzy zwrócili się do niego po imieniu.
       Policja przypomina, że za pomoc w ukrywaniu poszukiwanych grozi 5 lat.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem