Strzelanina w sądzie

  Strzelanina w sądzie

  Kamil Sakałus

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W tym roku mija siedem lat od pamiętnej strzelaniny na korytarzu ówczesnego Sądu Wojewódzkiego w Toruniu. W środę poznamy wyrok w sprawie dwóch oskarżonych. Wcale nie oznacza to jednak końca sprawy.
       Do awantury w sądzie doszło w 1998 roku. Na korytarzu starły się ze sobą dwie, rywalizujące grupy przestępcze. Pod wodzą Adama Rentflejsza, bossa toruńskiego półświatka do sądu na ogłoszenie wyroku m.in. w sprawie Adama B., pseudonim "Banan" przyszło prawie dziesięciu mężczyzn. Wywiązała się bójka, padły strzały.
       Nie udało się jednoznacznie stwierdzić kto strzelał, więc w pierwszym procesie zapadły wyroki jedynie za bójkę.
  Po apelacji, sąd wyższej instancji utrzymał wyroki wobec większości skazanych, ale do ponownego rozpatrzenia skierował sprawę dwóch gangsterów: Janusza S. - pseudonim "Skóra" i "Banana". Ten proces, przed toruńskim Sądem Rejonowym wczoraj dobiegł końca.
       Dla S. prokuratur zażądał trzech lat odsiadki, dla jego kompana o pół roku mniej. Adwokaci wnieśli o uniewinnienie, a sami oskarżeni poprosili o sprawiedliwy wyrok, który zapadnie 11 maja.
       Mimo siedmiu lat, jakie upłynęły od strzelaniny, przyszłotygodniowy wyrok wcale nie zakończy sprawy i wymiar sprawiedliwości przypuszczalnie będzie się nią zajmował dalej. Zostanie ona bowiem rozstrzygnięta dopiero w pierwszej instancji, czyli zarówno prokurator, jak i sami gangsterzy mogą złożyć apelację.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem