Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  Zanim powstaną Demokraci

  Zanim powstaną Demokraci

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ok. trzydzieści osób - w tym grupka młodzieży spod znaku Ikonowicza oraz członkowie toruńskiego koła Unii Wolności z jego szefem profesorem Janem Kwiatkowskim - zebrało się wczoraj w kawiarni Teatru Horzycy.
       Tematem spotkania było rychłe powstanie nowego ugrupowania, którego oficjalna nazwa jest jeszcze nie znana, ale do którego ma 5 maja wstąpić premier Belka razem z b. wicepremierem Hausnerem. Wśród uczestników spotkaliśmy m. in.: członka władz krajowych UW Mariana Filara, Stanisława Śmigla, ale także ekswicewojewodę kujawsko-pomorskiego Zbigniewa Muchlińskiego (kompromitujący wynik w wyborach parlamentarnych) oraz burmistrza Kowala Eugeniusza Gołębiewskiego, który oznajmił, że właśnie wypełnił deklarację do nowej partii, choć nie zna jeszcze ani jej nazwy ani programu.
       Unita, znany toruński pośrednik od gruntów i przedsiębiorca Henryk Dulanowski zachęcał zebranych do rozważenia czy nowa partia nie powinna przygarnąć także chętnych z SLD i SdPl i pytał z wyraźną troską - jak długo jeszcze ma trwać publiczna karencja dla tych środowisk? - Wielu z nich ma poglądy zbliżone do naszych - mówił Dulanowski - liberalne i pragmatyczne. Nie zauważyliśmy rozpoznawalnych osobistości z toruńskiej Ordynackiej, która na być jednym z filarów ugrupowania.
       Podczas spotkania zapowiedziano, że wybory krajowych władz nowej partii, która powstanie z przekształcenia UW, odbędą się 17 kwietnia w Warszawie. Weźmie w nich udział 450 delegatów UW oraz 150 osób wylosowanych spośród tych, którzy wypełnili deklaracje na stronie internetowej. Prawdopodobnie wkrótce potem tworzone będą lokalne struktury nowej partii.
       Iza Wodzińska

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem