Napisz do ministra!

  Napisz do ministra!

  iw

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rośnie lobbing na rzecz ratowania toruńskiej katedry św. Janów - o złożonym w tej sprawie zapytaniu poselskim posłanki Anny Sobeckiej poinformowało wczoraj jej biuro.
       O tym, że katedra jest zagrożona, bo jej dach jest w dramatycznie złym stanie i w każdej chwili należy się liczyć z możliwością częściowego zawalenia sklepienia, napisaliśmy wczoraj. Napisaliśmy też, że obecnie jedyną szansą na przeprowadzenie szybkiego remontu jest grant z jednego z programów operacyjnych Ministerstwa Kultury. Ale złożony przez parafię katedralna wniosek o pieniądze konkuruje w MK z 500 innymi z całej Polski.
  Rezydujący w Toruniu konserwator wojewódzki Marek Rubnikowicz uważa, że w tej sprawie niezbędny jest lobbing, do którego zachęca m. in. toruńskich parlamentarzystów. Od asystenta poseł Sobeckiej, Damiana Kurlendy otrzymaliśmy wczoraj pocztą elektroniczna informację, że jego szefowa włączyła się w akcję ratowania katedry, występując do ministra kultury w trybie zapytania poselskiego.
       Każdy, kto osobiście chce przekonać ministra Waldemara Dąbrowskiego o konieczności jak najszybszego przekazania dotacji na remont dachu jednego z najpiękniejszych toruńskich zabytków może to zrobić na adres e-mailowy: [email protected].
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem