Sprawdzą busa

  Waldemar Pankowski Fot. Lech Kamiński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prokuratura zainteresowała się zakupami SM "Na Skarpie", która zafundowała sobie ostatnio, za 100 tys. zł, volkswagena T5.
       To za sprawą naszego artykułu spółdzielcy ze Skarpy, którzy ponoszą najwyższe opłaty spośród mieszkańców dużych toruńskich spółdzielni mieszkaniowych, dowiedzieli się, że za ich pieniądze władze SM kupiły volkswagena T5. Za minivana, którego "można w ciągu kilku sekund zmienić w ruchome biuro czy też luksusową salonkę" 10 tys. spółdzielców zapłaciło ok. 100 tys. zł.
       Piszemy około, gdyż mimo że spełniliśmy żądanie wiceprezesa Wojciecha Piechoty i przekazaliśmy mu pytania (m.in.
  o cenę auta) na piśmie do dziś nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi. Próbowaliśmy się też dowiedzieć dlaczego samochód został wyposażony (w przydatny np. do przewozu nart) bagażnik dachowy, komu, wkrótce po zakupie, został wynajęty oraz czy ma to związek z urlopem prezesa Wojciecha Pronobisa.
       Podobne pytania zadał też radny i spółdzielca ze Skarpy Zbigniew Ernest. Jemu także zarząd SM nie wyjaśnił kto ostatnio używał auta, napisał tylko, że "w czasie wolnym od potrzeb spółdzielni samochód jest wynajmowany na podstawie umów cywilnych na rzecz innych osób i podmiotów - zgodnie z zasadami korzystania z mikrobusu".
       Sprawa będzie miała jednak ciąg dalszy. Na wniosek jednego z mieszkańców Skarpy zakupem zainteresowała się Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód, która, jak dowiedzieliśmy się wczoraj, przeprowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.
       Do sprawy wrócimy.
       n
       Poseł Antoni Mężydło (PiS) oraz radny tej partii Zbigniew Ernest zapraszają spółdzielców ze Skarpy na spotkanie zatytułowane: "W obronie mieszkańców - dość złodziejstwa w spółdzielniach". Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 14 lutego o 18.00 w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 1/5.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem