Spalona do remontu?

  Spalona do remontu?

  Kamil Sakałus

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jest szansa, że kamienica przy ul. Chełmińskiej, którą rok temu strawił ogień będzie odbudowana. Właściciele wystąpili o preferencyjną pożyczkę.
       28 lutego mija termin składania podań o kredyty udzielane przez miasto na remont budynków. Podstawowym warunkiem jest zamieszkiwanie nieruchomości przez co najmniej połowę lokatorów, którzy mają mieszkania z przydziału.
       Miasto ma do rozdysponowania łącznie 200 tysięcy złotych . - Jak na razie zainteresowanie jest niewielkie. Leży u nas kilka starych wniosków nierozpatrzonych wcześniej z powodu braku środków. Pojedyncze osoby pytały o możliwość wzięcia kredytu teraz - mówi Elżbieta Kowalska z Wydziału Gospodarki Komunalnej.
       Pożyczka jest bardzo korzystnie oprocentowana - jedynie na 3 procent rocznie i może być spłacana nawet przez 15 lat.
       Okres spłaty
       n do 10 tysięcy zł - 5 lat
       n do 25 tysięcy zł - 10 lat
       n powyżej 25 tysięcy zł - 15 lat
       W ubiegłym roku radni znowelizowali uchwałę określającą zasady przyznawania pożyczek rozszerzając grono właścicieli, którzy mogą ją uzyskać. Stało się to po tragicznym pożarze kamienicy przy ul. Chełmińskiej. Przed zmianami za miejski kredyt nie można było remontować budynków po pożarze lub wybuchu gazu.Teraz tak.
       Z tej możliwości chcą skorzystać właściciele budynku, który w marcu ubiegłego roku strawił pożar. Zginęła jedna osoba. Ogień był dziełem podpalaczy, których nie udało się znaleźć. Prokuratura umorzyła śledztwo.
       Od tego czasu w kamienicy nic się nie działo, stała pusta. Udziały w niej ma ponad dwadzieścia, raczej ubogich osób. Sami nie byliby w stanie zgromadzić pieniędzy na remont. - Wniosek w tej sprawie wpłynął i zostanie rozpatrzony - informuje Marcin Czyżniewski, rzecznik prezydenta Torunia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem