Toffi w stolicy

  (szym)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W ramach cyklu CINEMA - OFF w Warszawie pokazane zostały filmy z toruńskiego festiwalu TOFFI. Niezależne produkcje filmowe z naszego regionu promowane będą jeszcze m.in. w Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Bielsku-Białej, Olsztynie czy Katowicach.
       CINEMA-OFF to jedyny w tej chwili w Polsce, "żyjący" przegląd najważniejszych dokonań kina niezależnego. Do projektu nieustannie przystępują nowe miasta. Toruński festiwal jest jednym z dwóch, które zyskały prawo do współtworzenia cyklu. W skład projektu wchodzą prezentacje dorobku dwóch festiwali niezależnych - właśnie z TOFFI i Oskariady oraz pokazy niezależnych animacji, horrorów i wybranych grup filmowych.
       Na warszawskiej OFF - CINEMA pokazano te filmy z Festiwalu TOFFI, które nakręcone zostały przez twórców z naszego województwa. - Zdecydowaliśmy się nie pokazywać nagrodzonych na festiwalu filmów, tylko produkcje z naszego regionu - mówi Jarek Jaworski, jeden ze współorganizatorów festiwalu TOFFI. - Nasza impreza, zgodnie ze swą naczelną ideą ma bowiem szczególnie promować autorów wywodzących się z Torunia i Bydgoszczy.
       
  Publiczność mogła obejrzeć nakręcony "na żywo" w czasie festiwalowego eventu film "Na scenie" (reż. Piotr Matwiejczyk), prace bydgoskich autorów - "Wścieklizna" (reż. Jacek Czapnik) i "Kuracja" (reż. Maciej Cuske) oraz film toruńskiego reżysera młodego pokolenia Jacka Kościuszko - "Mr. Parabolic - za żarciem". Całość uzupełniają prace autorów z Wrocławia i Warszawy nagrodzonych na TOFFi 2004 - "Między nami dzieciakami" Piotra Matwiejczyka i animacje grupy Defekt Masy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem