Warsztaty i obozy

  Warsztaty i obozy

  kar

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ponad 120 tys. zł przeznaczył na "Białe wakacje" toruński magistrat.
       W zbliżających się feriach weźmie udział blisko siedem tysięcy uczniów. Na 38 tys. dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół, nie jest to duży procent. Urzędnicy twierdzą jednak, że wynik nie jest najgorszy, biorąc pod uwagę, że większość uczniów szkół średnich wyjedzie na obozy. Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta dofinansował nie tylko zajęcia, które odbędą się w szkołach, ale także wyjazdy na obozy zimowe.
       - Suma jaką przeznaczyliśmy na zimowy wypoczynek dzieci jest niemal taka sama jak w roku ubiegłym - informuje Anna Kłobukowska, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu. - Każde dziecko powinno znaleźć dla siebie coś ciekawego, aby się nie nudzić. Mniej niż jedna piąta weźmie udział w półkoloniach, ale to wynika też z tego, że zainteresowanie dzieci zimowym wypoczynkiem na zajęciach pozalekcyjnych nie jest wielkie.
       
  Narty i basen
       
  Półkolonie organizuje dziesięć szkół podstawowych: SP 3, ZS nr 6, SP 8, SP 9, SP 11, SP 14, SP 16, SP 18, SP 23 i 24. W większości tych szkół zajęcia odbywać się będą przez całe ferie zimowe. Dzieci mogą liczyć na posiłek podczas pobytu w placówkach, zajęcia sportowe na sali gimnastycznej i basenie oraz na ślizgawce na Starym Rynku. Nie zabraknie też konkursów plastycznych i teatralnych.
       W dwóch szkołach: SP nr 11 i ZS nr 24 zostaną zorganizowane obozy sportowo-dochodzące, w których weźmie udział 110 uczniów.
       Powodzeniem cieszy się też oferta wyjazdu na obozy narciarskie oraz specjalistyczne np. piłki siatkowej, kondycyjne, dla wioślarzy, lekkoatletów, kolarzy. Takie obozy przewidują szkoły: SP nr 13, I LO, V LO, ZS nr 2, ZS nr 8, ZS nr 10, ZS nr 11, ZS nr 24, ZSM i XIII LO. Młodzi pojadą do Piwnicznej Zdrój, Źdiar na Słowacji, Zakopanego, Mrzeżyno, Rokitnicy w Czechach, Tatrańskiej Śtreby na Słowacji, Miastka, Szklarskiej Poręby i Kościeliska.
       Poza szkołami
       
  wypoczynek zimowy planują także osiedlowe kluby
       spółdzielni mieszkaniowych czy Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Od 1 do 10 lutego dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Muzeum Okręgowe. Codziennie od godz. 11. w Ratuszu Staromiejskim odbywać się będą wystawy, pokazy, zabawy dotyczące sztuki i obyczajów oraz pogadanki. Zainteresowani powinni jednak wcześniej zgłosić chęć udziału w zajęciach do działu naukowo-oświatowego Muzeum Okręgowego pod nr tel. 056 622 70 38. O programie zimowych ferii w poszczególnych placówkach informować będziemy na bieżąco.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem