"Szóstka" od PKA

  "Szóstka" od PKA

  iw

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w UMK dostała "szóstkę" od Państwowej Komisji Akredytacyjnej i znalazła się wśród dwudziestu najlepszych kierunków studiów w kraju.
       To jedyny kierunek studiów w toruńskiej uczelni, który otrzymał tak wysoką - "wyróżniającą" - notę. W uzasadnieniu PKA napisano, że edukacja plastyczna prowadzona jest w Toruniu "wręcz wzorcowo, a treści programowe znacznie wykraczają poza standardy nauczania". Uznanie zdobyły też prowadzone w ramach kierunku międzynarodowe plenery i warsztaty artystyczne, gościnne wykłady wybitnych specjalistów, ciesząca się międzynarodowym uznaniem kadra dydaktyczna oraz fakt, że toruńscy studenci dostają nagrody i wyróżnienia na imprezach artystycznych w kraju i za granicą. Ocena PKA to przede wszystkim sukces twórców kierunku, trojga profesorów Wydziału Sztuk Pięknych UMK: Wiesławy Limont, Bogdana Chmielewskiego i Witolda Chmielewskiego.
       Akredytację PKA posiada już 19 kierunków UMK: astronomia, biologia, chemia, edukacja artystyczna, etnologia, filologia polska, geografia, grafika, informatyka, malarstwo, matematyka, ochrona dóbr kultury, ochrona środowiska, politologia, zarządzanie i marketing, fizjoterapia, zdrowie publiczne, biotechnologia, pielęgniarstwo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem