Muzycy do "trójki"?

  Muzycy do "trójki"?

  Beata Korzeniewska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zespół ds. monitoringu siatki szkół debatował, gdzie przenieść "muzyków". Miejsce na razie pozostaje tajemnicą, choć nieoficjalnie mówi się o ZSz Nr 3.
       O tym, w jakich warunkach uczą się uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych pisaliśmy niejednokrotnie. W budynku przy Mickiewicza panuje ciasnota. W sali, gdzie ćwiczą perkusiści trąci grzybem, salki są małe, nie ma boiska...
       Szkoła mieści się w trzech budynkach. Żeby z ul. Kosynierów Kościuszkowskich (swoją część mają w SP 32) dojechać na zajęcia z instrumentu, które odbywają się w budynku przy ul. Mickiewicza, muszą pokonać 10 km, co zajmuje ok. 45 min. O nową siedzibę walczą od lat.
       Teraz pojawiła się iskierka nadziei. Choć miejsce, do którego ma przenieść się szkołą muzyczna jest już ustalone, wszelkie informacje na ten temat są pilnie strzeżoną tajemnicą. - Szkoła jest na uboczu i dźwięk instrumentów nie powinien nikomu przeszkadzać - tylko tyle zdradził Marcin Czyżniewski, rzecznik prezydenta miasta - Obecna na spotkaniu Dorota Zawacka - Wakarecy, dyrektorka szkoły muzycznej z projektu jest zadowolona.
       
  - Nie mogę udzielać żadnych informacji - tłumaczył Jarosław Więckowski, wicedyrektor - Najpierw chcemy ją przekazać komisji oświaty, a dopiero potem opinii publicznej.
       
  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że muzycy mają zostać przeniesieni do ZSz Nr 3 na Wrzosach (Szosa Chełmińska 224). Obecnie mieści się tam technikum hotelarskie, liceum profilowane usługowo-gospodarcze oraz Policealne Studium Hotelarstwa.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem