Cztery plus jeden?

  Cztery plus jeden?

  Waldemar Pankowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Hipermarket sieci Leroy Merlin miałby powstać tuż obok Carrefoura.

  Hipermarket sieci Leroy Merlin miałby powstać tuż obok Carrefoura. ©Lech Kamiński

  Czy w Toruniu powstanie piąty hipermarket? Właściciele francuskiej sieci marketów budowlanych Leroy Merlin ogłosili już nawet nabór pracowników do nowej placówki.
  Hipermarket sieci Leroy Merlin miałby powstać tuż obok Carrefoura.

  Hipermarket sieci Leroy Merlin miałby powstać tuż obok Carrefoura. ©Lech Kamiński

       Jak to możliwe skoro Rada Miasta nie wyraziła ostatnio zgody na powstanie w naszym mieście kolejnego sklepu o tzw. powierzchni sprzedażowej powyżej 2 tys. m kw.?
       Kontynuacja?
       
  - Przedstawiciele Leroy Merlin powołują się na wydane jeszcze w 2001 roku pozwolenie na budowę - wyjaśnia Anna Rembowicz-Dziekciowska, dyrektor magistrackiego wydziału architektury. - Pozwolenie ważne jest dwa lata, ale oni twierdzą, że zanim wygasło zarejestrowali dziennik budowy i rozpoczęli prace. Potem je przerwali, a teraz chcą je kontynuować. Daliśmy im siedem dni na dostarczenie dokumentów potwierdzających, że tak było rzeczywiście.
       Gdyby inwestor nie potrafił jednak udokumentować rozpoczęcia przed laty budowy sprawa by się skomplikowała. Praktycznie musiałby przejść ponownie, teraz już w myśl nowych przepisów znacznie trudniejszą, procedurę, łącznie z doprowadzeniem do odpowiedniego zapisu w planie zagospodarowania przestrzennego. A to wymaga czasu, co najmniej kilku miesięcy.
       Francuz obok Francuza
       
  Toruński hipermarket Leroy Merlin (materiały: budowlane, wyposażenia mieszkań, ogrodów oraz dla majsterkowiczów), miałby mieć 9,5 tys. m kw. powierzchni i powstać tuż obok Carrefoura. To właśnie podczas załatwiania formalności przy budowie tego centrum handlowego miały być również załatwione sprawy marketu budowlanego. Tyle, że ówczesne władze miasta o tym nie informowały.
       W każdym razie w prasie ukazały się już ogłoszenia francuskiego koncernu o naborze pracowników "do nowego hipermarketu w Toruniu". Zainteresowani mają wysyłać swoje zgłoszenia do Bydgoszczy, gdzie Leroy Merlin ma już swój sklep. Próbowaliśmy więc tam uzyskać więcej informacji na temat inwestycji w Toruniu. Jednak Aleksandra Wiśniewska, asystentka dyrektora bydgoskiego marketu odesłała nas do centrali w Warszawie. A tam po wybraniu podanego przez nią numeru telefonu zgłasza się faks.
       Trzy już są, będzie czwarty
       
  W naszym mieście działają już trzy hipermarkety: Geant, Carrefour oraz Obi (ten ostatni także jest branży budowlanej). Za kilka tygodni rozpocznie się budowa kolejnego, tym razem sieci Real (przy ul. Żółkiewskiego). Zbudowaniem marketu budowlanego u zbiegu ulic: Grudziądzkiej oraz Żwirki i Wigury zainteresowana była też Castorama, ale została zablokowana podczas przetargu na komunalną działkę. Bydgoski biznesmen, który wylicytował rekordowo wysoką cenę za tą ziemię jednak ostatecznie jej nie kupił. Kolejnego przetargu na razie miasto nie ogłosiło.
       Leroy Merlin
       Prawie 300 hipermarketów budowlanych tej francuskiej sieci działa oprócz samej Francji (gdzie należą do niej również markety Obi) także w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Belgii, Rosji, Chinach i Brazylii. W Polsce Leroy Merlin obecny jest od ośmiu lat. W 7 polskich miastach działa 11 placówek tej sieci.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem