Powstanie superwydział

  Powstanie superwydział

  Kamil Sakałus

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kilku najlepszych i najbardziej doświadczonych śledczych utworzy w toruńskiej Prokuraturze Okręgowej Wydział ds. Walki z Przestępczością Zorganizowaną. Powinien on powstać w styczniu.
       Jak już informowaliśmy Prokuratura Okręgowa ma nowego szefa. Od ponad tygodnia jest nim Andrzej Leciak, który już wcześniej pełnił tę funkcję. Wrócił do Torunia po ponad półrocznej pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. - Okręgowa, jak również podlegające jej prokuratury rejonowe pracują dobrze. Mamy jedne z najlepszych wyników zarówno w apelacji gdańskiej (Prokuraturze Apelacyjnej w Gdańsku podlega Toruń - wyj. K.S) jak i w kraju. Żadnych zmian nie trzeba więc wprowadzać - podkreśla Andrzej Leciak.
       Powstanie jednak nowy wydział, który zajmie się sprawami przestępczości zorganizowanej. - Grupa najlepszych i najbardziej doświadczonych śledczych poprowadzi najbardziej skomplikowane sprawy gospodarcze, korupcyjne, związane z narkotykami itp... Brak takiego wydziału powoduje, że sprawami toruńskimi o takim charakterze zajmują się koledzy z Bydgoszczy, albo Gdańska, a z powodzeniem mogliby je prowadzić toruńscy prokuratorzy - wyjaśnia Leciak.
       Nowy wydział miałby rozpocząć pracę już w styczniu. Wszystko zależy od decyzji Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, które wyraziły już wstępną zgodę. Przynajmniej czterech prokuratorów będzie najprawdopodobniej pracować pod kierownictwem Wiesławy Lenius, która jest zastępcą Prokuratura Okręgowego, a wcześniej szefowała prokuraturze Toruń Centrum-Zachód.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem