Chorzy na bluesa

  (szym)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Fani bluesa odliczają już godziny do piątkowego wieczoru - wtedy to w Od Nowie rozpocznie się jeden z ważniejszych bluesowych festiwali w kraju.
       Już po raz piętnasty w studenckim klubie na Bielanach grać będą najlepsi bluesmani z Polski i nie tylko. I tak jak co roku widownia klubu wypełniona będzie po brzegi miłośnikami charakterystycznego rytmu bluesa. - Wiele osób towarzyszy nam od pierwszej edycji festiwalu - mówi Maurycy Męczekalski, szef Od Nowy i twórca bluesowego festiwalu. - Co roku też pojawiają się nowi. Widać, że blues jest wciąż popularną muzyką.
       
  Przez te piętnaście lat na scenie Od Nowy grali chyba wszyscy najważniejsi z polskiej bluesowej sceny muzycznej. Koncertował tu Tadeusz Nalepa, Jan Skrzek, grała Martyna Jakubowicz, zespoły Easy Rider, After Blues, niezapomniane koncerty grał Dżem z Ryszardem Riedlem. Dżem będzie też gwiazdą tegorocznego Blues Meetingu. Z wokalistą Maciejem Balcarem promować będą swą najnowszą płytę "Dżem 2004".
       Nie zabraknie też "gospodarzy" - którzy również coś znaczą w polskim bluesowym światku - Nocnej Zmiany Bluesa oraz Tortilli. Będzie więc też okazja by posłuchać gitarowe popisy szefa festiwalu - Maurycy Męczekalski jest gitarzystą Tortilli. Jak sam przyznaje - występy na Blues Meetingu poprzedza zawsze szczególna trema.
       Jak co roku do Torunia przyjadą też zagraniczni bluesmani. Z ojczyzny synkopowanego rytmu przyjedzie Ike Cosse z Hooters Blues. Posłuchać będzie można także jak gra się bluesa w krainie tysiąca jezior - z Finlandii przyjedzie Black River Bluesman. Litewski blues zaprezentuje zaś formacja Blues Makers.
       Do tego jeszcze zagrają Easy Rider, Obstawa Prezydenta, Chołody Blues Trio, Boogie Boys, Paweł Szymański i Blue Blues Band - szykuje się prawdziwa muzyczna uczta. Koncerty w już piątek i sobotę.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem