Kombinatu nie będzie

  Kombinatu nie będzie

  (szym)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W najbliższy czwartek toruńscy radni mają zdecydować, czy miasto wystawi na sprzedaż kompleks budynków przy ul. Browarnej, gdzie znaleźć swą siedzibę miał Kombinat Artystyczny.
       Kombinat Artystyczny był pomysłem dyrektora Wydziału Kultury toruńskiego magistratu Grzegorza Grabowskiego na stworzenie w Toruniu miejsca dla osób zajmujących się działalnością kulturalną i artystyczną.
       Artyści i stowarzyszenia zajmujące się taką działalnością miały znaleźć swą siedzibę w kompleksie budynków przy ul. Browarnej. Obok pomieszczeń biurowych miały tam być przestrzenie wystawiennicze oraz sala koncertowo - widowiskowa. Niestety, imponujące plany zostały na papierze.
       - Brak pieniędzy na remont budynku to jedno, druga rzecz to dynamiczna sytuacja w toruńskiej kulturze - mówi Grzegorz Grabowski. - Część ze stowarzyszeń znalazła już dla siebie siedziby. Dlatego też zrezygnowaliśmy z koncepcji Kombinatu Artystycznego w tym miejscu.
       
  Magistrat ma plany, by na działalność artystyczną przeznaczyć część powierzchni budynków młynów przy ul. Kościuszki, które niedawno zostały nabyte przez miasto. - Pomieszczenia na działalność biurową byłyby do wykorzystania praktycznie od zaraz - dodaje Grabowski.
       Cena wywoławcza za obiekt przy Browarnej ustalona została na 2.8 mln zł. W czwartek przekonamy się, czy radni zgodzą się wystawić na sprzedaż ten budynek.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem